TECHNIKUS KÉPZÉS 

Intézményünkben sz érettségire épülõ informatika (számítástechnika) és a gépészet oktatása több éves ill. évtizedes múltra tekint vissza. A technikai haladás és a végbemenõ társadalmi - gazdasági változások hatására a technikus képzés megújult, melyhez az "Emberi erõforrások fejlesztése" világbanki program nyújt támogatást.

A képzés célja:
Az érettségire épülõ szakképzési programunk célja régiónk változó munkaerõpiaci igényeihez jobban, rugalmasabban alkalmazkodó szakképzõ évfolyamok indítása.
Olyan közép- és felsõfokú képesítéssel rendelkezõ, magasan kvalifikált szakemberek képzése a célunk, akik alapos idegennyelv-tudással, korszerû informatikai és csúcstechnológiai ismeretekkel rendelkeznek, megfelelve a társadalmi és nemzetgazdasági elvárásoknak.
A gépész és informatika szakmacsoportos képzésre alapozva lehetõséget biztosítunk a gimnáziumi tagozaton végzettek becsatlakozására.

 

Gépész képzés

A nemzetközi versenyképesség elérésének egyik összetevõje a magas színvonalú, alkotó mûszaki tevékenység.
A gépész szakokon az elméleti ismeretanyag elsajátítása mellett egyre nõ a számítógéppel támogatott mûszaki ábrázolási, szerkesztési, tervezési (AD), gyártási (CAM), méréstechnikai és minõségbiztosítási (CAQ), a CNC programozási, automatika-robottechnikai laboratóriumi gyakorlatok száma.

A képzés tartalma:
Különleges hangsúlyt fektetünk az általános informatikai (számítástechnikai) ismereteken túl a mûszaki informatika ill. alkalmazott számítástechnika a tervezés és a gyártás területén (CAC, CAM), az automatika - robottechnika elméleti és gyakorlati oktatására, a programozható logikai vezérlõk (PCC) programozására, a számítógéppel vezérelt szerszámgépek (CNC) programozására és üzemeltetésére, a gazdasági, vállalkozói és mûszaki menedzseri ismeretekre

A 2000/2001-es tanévben megszerezhetõ gépészeti technikusi képesítések:

  • gépipari számítástechnikai technikus
  • gépgyártástechnológiai technikus
  • gépésztechnikus
  • finommechanikai technikus

Informatikus képzés

Az informatika az automatizált információfeldolgozás, az információ-feldolgozó rendszerek és a számítógépek tudománya. Magában foglalja ezek elméleti és gyakorlati alkalmazását.

A képzés tartalma:
Az informatika szakokon tanulók képzésére a szoftverorientáltság jellemzõ. Elsõsorban felhasználókat, hálózati üzemeltetõket (rendszergazda) illetve programozókat képezünk.
Tanulmányaik során modern IBM PC kompatibilis számítógépeken korszerû szövegszerkesztési, táblázatkezelési, adatbázisi, hálózatüzemeltetõi és programozási ismeretekre tesznek szert.
A társadalom és a gazdaság informatikai szakismeretek iránti igénye igen nagy, és a belátható jövõben tovább fog nõni.

A 2000/2001-es tanévben megszerezhetõ informatikai képesítések:

  • gazdasági informatikus (közép- és felsõfokú)
  • számítástechnikai programozó (közép- és felsõfokú)
  • számítástechnikai rendszer programozó
  • számítástechnikai szoftverüzemeltetõ